איך מחפשים עבודה ומצליחים

איך מחפשים עבודה – וגם מוצאים אותה?

חיפוש ומציאת עבודה הן שתי משימות חשובות, והקשר ביניהן ללא ספק הדוק. תהליך נכון ומסודר של חיפוש עבודה יעזור לכם להגיע לראיונות הנכונים עבורכם ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם, בעוד אי סדר ותכנון לקוי יבזבזו לכם את הזמן ואת האנרגיות. אז איך תעשו את זה בצורה טובה יותר? הנה כמה טיפים חשובים, אימון אישי.

 

1 – אם אתם עובדים, שמרו על הסוד

בין אם ביקשתם העלאת שכר שלא הגיעה, התאכזבתם מהקידום שניתן לעובד אחר או אם אתם מרגישים שמיציתם את מקום העבודה, מותר לכם לחפש עבודה בלי לגלות לאף אחד. בהנחה שאתם ממילא פועלים על פי החוק ומתכננים לתת התרעה מספקת לפני שתעזבו, אין סיבה להלחיץ אף אחד. לחץ הזמן הזה יפגע בעיקר בכם: הזמן שיעמוד לרשותכם יהיה קצר יותר, ובינתיים המעסיק יחפש לכם מחליף כמובן.

 

2 – שלחו קורות חיים בזהירות רבה

בתהליך חיפוש עבודה אתם בטח משתוקקים להפיץ את קורות החיים לכל משרה רלוונטית, וגם למשרות קצת פחות רלוונטיות. עם זאת, רגע לפני שאתם שולחים את הקובץ המרשים הזה למעסיקים פוטנציאליים, ודאו שאין למעסיק הזה קשר עסקי עם החברה שבה אתם עובדים, או עם המנהל שלכם. גם אם לא ידועה החברה המגייסת, הפרטים הטכניים (כדוגמת המיקום הגאוגרפי או סוג המוצרים והשירותים שלה) עשויים להסגיר את זהותה.

 

3 – כבדו את מקום העבודה הנוכחי שלכם

בין אם הודעתם לבוס שאתם עוזבים ובין אם לא, הפגינו כבוד בתהליך החיפושים. בתור התחלה, אל תיעלמו לעתים קרובות מדי לטובת ראיונות עבודה, ונסו לתאם אותם לתחילת היום או לסופו כדי להימנע ככל האפשר מהברזות. חוץ מזה, כשישאלו אתכם למה אתם רוצים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי, אל תכבסו כביסה מלוכלכת בחוץ – בלי סיפורים על פוליטיקה ארגונית, בוס קשוח או עבודה משעממת. המעסיק הפוטנציאלי ממש לא יאהב את זה.

 

4 – לטשו את קורות החיים ואת רשימת הממליצים

חיפוש ומציאת עבודה יצליחו קצת יותר אם תגיעו מוכנים לתהליך הזה. ודאו שקורות החיים מעודכנים, ואל תהססו לערוך וללטש את תיאורי המשרה שלכם – וגם להוריד משרות שאין להן שום ערך אמיתי (כמו עבודת המלצרות בזמן התואר הראשון). באותה הזדמנות, ודאו שיש לכם ממליצים פוטנציאליים למקרה שהמעסיקים הפוטנציאליים יבקשו אותם.

 

5 – הגדירו ציפיות ברורות

הכלל החשוב ביותר בתהליך הזה הוא אולי הצעד הראשון והבסיסי ביותר: הכינו לעצמכם רשימת דרישות ונסו להיות ברורים ככל האפשר. הגדירו טווח שכר ראלי, שעות עבודה, מרחק מהבית וכמובן תפקידים שיכולים לעניין אתכם. כך תייעלו את התהליך ותתמקדו רק במשרות שיכולות להתאים לניסיון ולכישורים שלכם, וכמובן לתכניות הקריירה שלכם.