שיווק עצמי בעבודה

שיווק עצמי בעבודה – למה הוא חשוב כל כך?

אולי זה יישמע לכם מעט משונה, אבל המותג החשוב ביותר שאתם צריכים לשווק – הוא את עצמכם. תהליך חיפוש עבודה יכול להיות מורכב למדי, וגם הבקשה לקבל העלאת שכר מעוררת מתח וחרדה אצל לא מעט עובדים. לרוב החששות קשורים בחשש מפני שיווק עצמי, ומחוסר היכולת שלנו לספר לאחרים למה אנחנו כל כך טובים במה שאנחנו עושים, ולמה מגיע לנו יותר. כך אנחנו רואים אחרים מצליחים במקומנו, אבל אנחנו נשארים באותה משרה, עם תנאי שכר שלא באמת משתנים. מה עושים? הנה כמה תשובות.

שיווק עצמי

הכלל הראשון: קבלו את הכללים

בין אם אתם אוהבים את זה ובין אם לא, וגם אם זה מאוד מביך אתכם לפעמים – שיווק עצמי חשוב לכם, ואתם פשוט לא יכולים בלעדיו. גם אם אתם מאוד צנועים (וזה באמת נהדר) מצאו את הדרך שלכם להפסיק להצטנע כשאתם מוכרים את עצמכם ואת היתרונות האדירים שאתם מביאים לכל משרה באשר היא.

 

הכלל השני: שיווק עצמי בלתי פוסק

בין אם אתם חדשים יחסית במקום העבודה ובין אם אתם שועלים ותיקים שעדיין מחכים לקידום או לשיפור בתנאי השכר, שיווק עצמי הוא הנושא המרכזי והחשוב ביותר מבחינתכם. אתם לא צריכים לזמן ישיבות חברה כדי לספר על כל עסקה שסגרתם, אבל אם רשמתם הישג מכובד ומשמעותי, שתפו את הבוס ואת הקולגות, ואל תהססו לפרגן לעצמכם. אם תעשו את זה לעתים קרובות יותר, כולם ידעו מי אתם וכמה אתם שווים – ואז גם תוכלו לדרוש קידום או העלאת שכר.

 

הכלל השלישי: שיווק גם מחוץ לעבודה

בהנחה שמקום העבודה הנוכחי שלכם הוא לא האחרון, כדאי שתתחילו לשווק את עצמכם גם מחוץ למקום העבודה. במילים אחרות, ספרו על ההישגים שלכם גם כשאתם עם חברים, מכרים או חברים של מכרים. תתפלאו, אבל לעולם אין לדעת איפה מחכה הצעת העבודה הבאה שלכם, ויכול מאוד להיות שעם שיווק עצמי נכון – היא תגיע מהר במיוחד, כלים כמו אימון אישי יאפשר לכם להשיג את הידע במהירות הבזק בכלל האופי התקשורתי.

 

כלל רביעי: שווקו את האמת

אם ננסח את זה מעט אחרת, הרי שהמטרה העיקרית שלכם היא לא רק לספר כמה אתם יוזמים, יצירתיים ומוכשרים – אלא גם להוכיח את עצמכם ככאלה. נסו למצוא את ההזדמנות להוביל פרויקט או להניע את העובדים לבצע מהלך בלתי רגיל, בהנחה שאתם לא מפריעים לאף אחד או לוקחים לעצמכם סמכויות כמובן. סייעו לחברי הצוות ועזרו לאחרים לראות בכם עובדים מצוינים עם ידע מקצועי רב ונכונות לעזור. זה רק יכול לעזור לכם.